METAMORFOZY,  RĘKODZIEŁO

Druga szansa: Stylowa szafa vintage.

Szafa, którą tutaj widzicie dostała od nas drugą szansę gdyż jej poprzedni właściciel chciał się jej pozbyć. Trafiła do nas przypadkiem ale kiedy tylko ją zobaczyłam wiedziałam już, że będzie idealnie pasowała do dziecięcego pokoju.

Szafa początkowo prezentowała się tak:

Moim zdaniem była bura i ponura. Postanowiliśmy nadać jej nieco łagodniejszy wygląd i oswoić ją z nowymi użytkownikami. Ponieważ miała trafić do pokoju, który dzieli Zosia z Jasiem. Musieliśmy znaleźć kolorystyczny kompromis. Ostatecznie szafa została pomalowaliśmy na jasno niebieski kolor i dodaliśmy też czerwony uchwyt w kształcie serduszka.

Cały proces przemiany zaczął się oczywiście od odkręcenia drzwiczek i dokładnego oczyszczenia szafy drobnym papierem ściernym, tak żeby zmatowić pokrywający ją lakier dla lepszej przyczepności farby. Następnie całość została przetarta wilgotną szmatką żeby pozbyć się resztek pyłu.

Kolejnym, najprzyjemniejszym z resztą etapem było malowanie. Szafę pomalowaliśmy emalią akrylową o satynowym połysku w kolorze jasno niebieskim, również w środku. Zamontowaliśmy też dodatkowo dwie półki w środku szafy, ponieważ poprzednio miała tylko jedną półkę nad drążkiem.

EFEKT KOŃCOWY

Dajcie znać jak Wam się podoba. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *